Jakie ubrania wziąć na spływ Krutynią?

Spływy Krutynią najpopularniejsze są latem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest wtedy ciepło i pływa nam się najwygodniej. Wydaje się więc, że nie powinno być kłopotu z doborem odpowiedniej odzieży na spływ kajakowy. W praktyce jednak wygląda to nieco inaczej. Warto wiedzieć, co takiego może nam się przydać podczas spływu.

Najwygodniej będzie pływać w koszulce z krótkim rękawem i w krótkich spodenkach. Lepiej mieć mokre spodnie krótkie niż długie. Obecnie jest na rynku wiele odzieży wykonanej z przewiewnych, syntetycznych i oddychających materiałów. Warto się w nie zaopatrzyć jeśli planujemy dłuższą wyprawę na Krutyni lub będziemy często do niej wracać. Pamiętajmy, że tkaniny z naturalnych włókien takie jak bawełna schną o wiele wolniej niż materiały syntetyczne.

Podczas upału pamiętajmy o nakryciu głowy, gdyż jesteśmy narażeni na działanie słońca. Najlepsza w tym przypadku będzie czapka z daszkiem. Warto zabrać ze sobą także kostium kąpielowy lub po prostu kąpielówki. Nie pływajmy w nich jednak w kajaku, ponieważ wtedy jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na słońce.

Ważne jest także to jakie obuwie wybierzemy do kajaku. Wydaje się, że najlepsze i najbardziej uniwersalne będą klapki. Zwróćmy jednak uwagę na to, że możemy je bardzo łatwo zgubić, chociażby podczas wywrotki. Z łatwością utkną w mieliźnie a ponadto ich podeszwa jest na tyle cienka, że mogą nam się podziurawić, ponieważ w niektórych momentach dno jest bardzo kamieniste. Najlepszym rozwiązaniem będą więc sandały z grubszą podeszwą. Skutecznie ochronią naszą stopę przed ewentualnymi podrażnieniami i co ważne nie będą spadały z nóg. Dodatkowo nasza stopa cały czas się wentyluje.

Niekiedy letnie wieczory mogą być naprawdę chłodne. Dlatego też w naszym bagażu powinien znaleźć się ciepły polar i długie spodnie. Nie zapomnijmy także o tym, aby zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Nawet się nie obejrzymy, nim zacznie padać deszcz.

Dodaj komentarz